Sezon wakacyjny mamy w pełni! To czas, kiedy z chęcią spędzamy czas nad wodą całymi rodzinami. Niezależnie od tego, czy wybieramy plażowanie nad jeziorem, morzem czy sztucznym kąpieliskiem, jako rodzice musimy zachować szczególną czujność nad tym, co robią nasze pociechy. Częstym wyborem jest kółko do pływania dla dzieci, które nie tylko zwiększa ich bezpieczeństwo, ale także jest doskonałym elementem zabawy. Jeśli zastanawiasz się, jakie kółko do pływania dla dzieci wybrać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!
Kółko do pływania – jakie wybrać?
Akcesoria do pływania dla dzieci wiodą prym jako elementy, które zachęcają maluchy do pływania i pomagają im oswoić się z wodą. Piankowe deski czy makaroniki to coraz częściej wybierane akcesoria do pływania dla dzieci. Popularnością cieszą się także kółka do pływania, które sprawiają maluchom wiele frajdy. Taki dmuchany gadżet zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo naszych pociech, jednak nie zwalnia nas to z obowiązku czujnego obserwowania ich zabawy.
Kółko do pływania dla niemowlaka
Kółka dla małych dzieci mają na celu przede wszystkim pomóc im w oswojeniu się ze środowiskiem wodnym. Najważniejszą cechą kółka do pływania dla niemowlaka jest siedzisko, które sprawi, że maluch nie wyślizgnie się z dmuchańca. Jakie cechy powinno mieć dobre koło dla niemowlaka? Przede wszystkim musi mieć stabilne siedzisko z dobrze dobranym, wygodnym oparciem oraz otworami na nóżki.
Kluczowy jest także materiał i jakość wykonania. Powinien być on zrobiony z grubego materiału, odpornego na uszkodzenia i ewentualne pęknięcia. Wiele z nich jest wykonanych z wytrzymałego tworzywa PCV, odpornego na promienie UV oraz wodę morską. Musi być on także komfortowy dla delikatnej skóry niemowlaka, aby łączenia materiału nie tworzyły przetarć np. na nóżkach. Koła dla najmłodszych powinny odpowiadać także minimum trzy niezależne komory powietrzne, co dodatkowo zwiększa ich równowagę.
Naukę pływania dzieci, warto rozpocząć już od trzeciego miesiąca życia. Jeśli nie korzystamy z zajęć prowadzonych przez profesjonalistę i chcemy sami oswajać swojego malucha z wodą, ważnym elementem kółka do pływania są uchwyty dla rodzica, dzięki którym mamy większą kontrolę nad położeniem dmuchańca, a także możemy zagwarantować maluchowi więcej zabawy. Ciekawym, dodatkowym elementem mogą być również przeźroczyste miejsca, które sprawią, że niemowlaki mogą dobrze zobaczyć, co jest pod wodą, co pozwoli im się z nią oswoić.
Kółko do pływania dla dzieci
Kiedy dzieci dorastają, kółko z siedziskiem nie jest już dla nich komfortowe, ani potrzebne. Wówczas wybieramy koła z większym otworem. Koła większych rozmiarów, niż te dla niemowląt są zdecydowanie bardziej stabilne. Rozmiar otworu ma duże znaczenie – rodzice powinni zainwestować w takie modele, których średnica przekracza 100 cm, a równocześnie nie była zbyt duża, by dziecko się nie wyślizgnęło.
Powinniśmy zwrócić uwagę również na maksymalne dozwolone obciążenie, aby koło było dostosowane do masy ciała dziecka. Wytrzymały materiał to element równie ważny jak w przypadku kółek dla małych dzieci. Najlepiej wybierać akcesoria, na których widnieje znaczek CE, który oznacza, że dany produkt został oficjalnie dopuszczony do sprzedaży w Unii Europejskiej.
Oprócz bezpieczeństwa warto skupić się na ich designie! Aktualnie na rynku możemy znaleźć wiele kształtów, wzorów i form, które niewątpliwie mogą sprawić dzieciom wiele radości. Twoja pociecha uwielbia samochodziki, dinozaury, samoloty, piłkę nożną albo zwierzątka? – możliwości wyboru kółek są nieograniczone. Przebywanie w wodzie ma kojarzyć się dzieciom przede wszystkim z przyjemnością, a akcesoria do pływania w formie ulubionej postaci z bajki czy wielkiego arbuza to element, który sprawia, że nauka pływania staje się atrakcyjniejsza.
Pływanie na dmuchanym kole – zasady bezpieczeństwa
Choć kółko do pływania zwiększa bezpieczeństwo dzieci, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych zasadach, dzięki którym prawdopodobieństwo wystąpienia ryzyka jest mniejsze. O tym, że nie powinniśmy spuszczać dzieci z oka, powinien pamiętać każdy rodzic.
Dmuchane akcesoria dla dzieci to wyłącznie dodatek wspomagający bezpieczeństwo maluchów, a nie element zapewniający je w pełni. Pływanie niemowląt oraz małych dzieci powinno odbywać się w towarzystwie opiekuna. Kiedy dziecko ma już kilka lat, zaczyna pływać samodzielnie – jeśli znajduje się na otwartym zbiorniku wodnym, warto ustalić jasne granice, dokąd może dopływać, a jakiej strefy wody nie może przekraczać.
Warto unikać także pływania podczas silnego wiatru – lekkie koło z dzieckiem może z łatwością przesunąć się po tafli wody w miejsce przez nas niepożądane. Aby zwiększyć bezpieczeństwo malucha, dobrym pomysłem będzie także zakup dmuchanych rękawków czy kamizelki ratunkowej ze wbudowanym gwizdkiem.
Kółko do wody dla dzieci to z pewnością dobry wybór przy oswajaniu maluchów z wodą i samodzielnej nauki pływania. Warto jednak skorzystać ze wsparcia profesjonalistów np. podczas zajęć z instruktorem. Jest to doskonały sposób na naukę bezpiecznego pływania. Połączenie zdobytej wiedzy, oswojenia z wodą i środkami bezpieczeństwa w postaci dmuchanych akcesoriów to przepis na sukces.
Zobacz również:
- Klapki na basen – jakie wybrać?
- Basen, a odchudzanie – czy pływając można skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?
- Jak zostać ratownikiem WOPR?
0 komentarzy